Реалізація деревини через Прозорро. Sale

Реалізація деревини через Прозорро. Sale

28.04.2021 Выкл. Автор all-c-group

Деревина в Україні є цінним державним ресурсом, тому її продаж повинен бути прозорим. Саме для цього в 2020 році був розпочатий пілотний проект, відповідно до якого державні підприємства, що збувають деревину, повинні продавати її на відкритих онлайн торгах, дізнатися про які більше можна за посиланням sale.uub.com.ua.

Відкриті онлайн аукціони дають такі переваги:

  1. забезпечують чесну взаємодію між продавцями та покупцями, виключаючи вірогідність домовленостей та хабарництва;
  2. дозволяють продавцям швидко знайти покупця, а покупцям – швидко знайти потрібний лот;
  3. дають можливість покупцям позмагатися між собою за право придбання лоту на чесних та рівних умовах (тут представник малого бізнесу може змагатися з великим підприємством на умовах, що будуть рівними для обох);
  4. забезпечують здорову конкуренцію між лісгоспами та покупцями, завдяки чому на деревину встановлюється справедлива ціна;
  5. дають можливість державі контролювати продаж майна, що знаходиться в її власності;
  6. дозволяють усім бажаючим, в тому числі і представникам контролюючих органів, спостерігати за тим, як проходять торги;
  7. дають можливість наповнити державну скарбницю завдяки тому, що продаж держмайна проходить легально та відкрито.

Реалізація деревини в Україні

Зміни, що нещодавно сталися в законодавстві України, вже показали свою ефективність. Велика кількість різноманітного державного майна була продана через відкриті онлайн торги, завдяки чому держава отримала чималий прибуток. Особливо гострою раніше була проблема продажу деревини промислового призначення. Так як цей ринок практично нічим не контролювався, посадові особи користувалися своїм положенням, щоб продавати деревину «своїм» по заниженій вартості. Тривалий час із-за цього держава втрачала кошти. Але з 2020 року все змінилося, коли був розпочатий пілотний проект.

Відтепер для продажу деревини в промислових масштабах державні лісгоспи повинні користуватися ЕТМ – електронними торгівельними майданчиками, що акредитовані в Прозорро.Продажі. Продавати деревину такі підприємства можуть лише через відкриті онлайн торги, в яких може прийняти участь будь-хто.

Використання онлайн торгів для реалізації деревини є обов’язковим для тих підприємств, які продають від 25% своїх запасів деревини. Цей пілотний проект був направлений на те, щоб припинити незаконну вирубку лісів та збут деревини на основі тіньових схем.

Наразі для того, щоб виставити деревину на продаж, потрібно дотриматися наступних умов: початкова вартість лоту не повинна бути менше, ніж 200 000 гривень; об’єм деревини, що продається в одному лоті, не повинен біти менше 150 кубічних метрів. Але наразі влада працює над тим, щоб послабити ці норми. Дізнатися максимум інформації про те, як в Україні продається деревина, можна на сайті Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodazh-tehnichnoqi-derevyny-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale.